Pokládka žulové dlažby

K úpravě okolí novostaveb a rekonstruovaných staveb se většinou dostanete až na samém konci prací. Přesto je třeba této fázi věnovat dostatečnou pozornost, neboť upravené okolí výrazně pozvedá estetiku celého objektu. Jedním z materiálů, které často do venkovních prostor osazujeme, je žula.

Výhody žuly jsou mnohé: jedná se o přírodní materiál, hornina s tvrdostí 6-7 odolává prakticky veškerým mechanickým vlivům, které na ni jako na dlažbu mohou působit. Inertní je také k působení chemikálií, na rozdíl třeba od mramoru, který je citlivý například vůči kyselým dešťům. Další vlastností žuly je její variabilita. Není to zdaleka jen šedý kámen, na trhu je mnoho barevných variant od černé, přes červenou až po velmi světlou žulu připomínající výše zmíněný mramor. Také velikost kostek si můžete vybrat. Protože mezi jednotlivými kostkami se dělají větší spáry, disponuje žulou dlážděný povrch výbornou schopností odvodu vody a proto se hodí na dláždění chodníků, teras, parkovišť i prostoru kolem bazénů.

Vzhled žulového dláždění je spíše rustikální, není možné zajistit naprosto rovný povrch, ale pro milovníky přírodních materiálů je to nepodstatný detail. Naši řemeslníci umí položit žulové dláždění precizně, aby splňovalo nejenom funkční požadavky, ale bylo i pěkné na pohled, což se amatérovi nemusí vždy podařit. Pokud uvažujete o pokládce žulového povrchu, kontaktujte nás, rádi s vám probereme skýtané možnosti.