Zateplení fasády domu

Proč zateplit dům?

Hlavním přínosem zateplení domu je nepochybně energetická úspora, která tím vzniká. Náklady na vytápění se sníží, a kromě toho je dům sám o sobě schopen více využívat tepelných zisků. A to nejen z topení, ale třeba i z pohybu osob a podobně. Zateplením se zbavíte nechtěných tepelných mostů, a zároveň tím zkrátíte topnou sezónu.

Kromě těchto benefitů ale zateplení přináší i další výhody. Trápí-li vás plesnivějící rohy stěn či kolem oken, zateplením tento problém dost pravděpodobně vyřešíte.

Zateplením se také prodlouží životnost celé stavby, zabrání se kondenzaci vodní páry v konstrukci a fasáda ochranným nátěrem získá lepší vlastnosti.

Zvláště, pokud už právě fasáda nutně potřebuje opravit, snížíte náklady na realizaci (například lešení), když tyto dvě věci spojíte.

V neposlední řadě je zde estetický aspekt zateplení a také přispějete svým dílem k ochraně životního prostředí.

Čím zateplit dům?

Existuje spousta možností a materiálů, kterými můžete zateplit dům. Je to pravděpodobně nejběžnější pěnový polystyrén, ale také ten grafitový. Je možné použít také minerální vatu či celulózu nebo dřevovláknité desky. Trochu alternativnější možností je zateplení slámou.

Kontaktujte nás

Provádíme práce spojené s revitalizací bytových domů a specializujeme se na zateplování fasád. Cena za zateplení je vždy individuální. Neváhejte nás kontaktovat a konzultovat vaše požadavky. Poradíme vám, zda použít pro zateplení fasády polystyren anebo minerální vatu a propočítáme vám, jaká by byla vaše investice.